25 lutego 2021r. odbędzie się webinar dla rodziców (czas trwania ok. 40 min.)

Młodzi użytkownicy internetu – wyzwania, bezpieczeństwo, ochrona wizerunku  w sieci. Co wiemy, o czym nie wiemy, a czego się nie domyślamy czyli jak towarzyszyć dziecku w cyfrowym świecie?

Link do spotkania w dniu 25 lutego https://youtu.be/R544mFsClqk (premiera materiału o godz. 18:00)

BPolkowska

POMYŚL ZANIM KUPISZ

W publikacji tej zawarte są porady dla dorosłych na temat tego, jak dokonać rozważnego zakupu sprzętu elektronicznego dla dzieci. Znajdziemy tu także opis zagrożeń internetowych, wskazówki jak uchronić przed nimi najmłodszych oraz gdzie się zwrócić o pomoc.

pomyl zanim kupisz

NADMIERNE KORZYSTANIE Z KOMPUTERA I INTERNETU PRZEZ DZIECI I MŁODZIEŻ

Publikacja wydana w ramach kampanii społecznej pt. ”W którym świecie żyjesz?” poświęconej nadmiernemu korzystaniu z komputera i Internetu przez dzieci i młodzież.

nadmierny internet

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI ONLINE

Kompendium dla rodziców i profesjonalistów dotyczące najbardziej aktualnych zagadnień związanych z bezpieczeństwem dzieci online.

bezpieczestwo onlineZOSTAŃ ZNAJOMYM SWOJEGO DZIECKA

Broszury informacyjne wraz z radami dla rodziców i opiekunów jak postępować w codziennych sytuacjach związanych z korzystaniem przez dzieci z internetu czy urządzeń mobilnych. Broszura informacyjna cz. I - dotyczy filmów 1-5. Broszura informacyjna cz. II- dotyczy filmów 6-10.

zostanznajomym1              zostanznajomym2

ELEMENTARZ DLA RODZICÓW. DBAJ O BEZPIECZEŃSTWO DZIECI W INTERNECIE!

Współcześnie dzieci od pierwszych dni życia staja się uczestnikami cyfrowej rzeczywistości. Wzrastają i wychowują się w otoczeniu technologii cyfrowych a nieświadomi zagrożeń rodzice coraz wcześniej zaczynają wprowadzać dzieci w świat nowoczesnych narzędzi. Prezentowany informator stworzono aby rozwijać świadomość zarówno rodziców jak i dzieci dotyczącą zagrożeń jakie niesie za sobą nieświadome, bezrefleksyjne korzystanie z Internetu. Broszura porusza tematy dotyczące bezpieczeństwa, komunikacji, rozrywki, zasad pobierania plików z sieci oraz szeroko rozumianej cyberprzemocy. Informator adresowany jest do całej rodziny.

elementarz dla rodzicow dbaj o bezpieczenstwo

CYBERPRZEMOC. WŁĄCZ BLOKADĘ NA NĘKANIE

Cyberprzemoc to zjawisko, które często dzieje się poza wzrokiem rodziców, w miejscach, gdzie ich nie ma. Może dotknąć każdego – i dobrego ucznia, i tego, który na lekcjach radzi sobie nieco gorzej. I popularnego w szkole, i tego, który ma gorsze kontakty z rówieśnikami.

Co więc powinni zrobić rodzice, aby uchronić swoje dziecko? – Żeby pomóc, musimy wiedzieć, co się dzieje. Zaprzyjaźniajmy się z naszymi dziećmi w mediach społecznościowych, na tyle na ile na to pozwalają – radzi Anna Borkowska, ekspertka Akademii NASK.

Cyberprzemoc Wlacz blokade na nekanie

DZIECI W ŚWIECIE GIER KOMPUTEROWYCH. PORADNIK NIE TYLKO DLA RODZICÓW

W gry komputerowe i gry wideo grają obecnie miliony ludzi na świecie. Grać zaczynają dzieci coraz młodsze, nierzadko już w wieku przedszkolnym. Niestety badania wskazują, że ponad połowa dzieci gra w gry nieodpowiednie do ich wieku.Od wiedzy rodziców i ich zaangażowania zależy, czy korzystanie z gier będzie dla dziecka dobrą zabawą i bezpieczną rozrywką.
Poradnik zapoznaje rodziców ze światem gier – z ich typami, korzyściami z grania oraz niebezpieczeństwami, na jakie są narażone dzieci w przestrzeni wirtualnej. Podpowiada też, jak właściwie dobierać gry i jak sprawić, że korzystanie z nowych technologii będzie bezpieczne dla najmłodszych użytkowników komputera i Internetu.

Dzieci w wiecie gier wideo mini

BPolkowska

Poradnik dla rodziców powstał na podstawie Programu Szkoła dla Rodziców i Wychowawców. Zawiera najważniejsze wskazania, praktyczne podpowiedzi zachowań, ćwiczenia do autorefleksji nt.: Jak określać dziecku granice?; Jak zachęcać dziecko do współpracy?; Czy powinno się karać dzieci?; Jak zachęcać dziecko do samodzielności?; Jak uwolnić dziecko od narzuconych mu ról?; Jak mądrze chwalić dzieci?; Mamy nadzieję, że Poradnik będzie również zachętą dla rodziców do udziału w zajęciach Szkoły dla Rodziców i Wychowawców.

JAK KOCHAĆ I WYMAGAĆ. PORADNIK DLA RODZICÓW

Jak kochac i wymagac