Kategoria:

W bieżącym roku szkolnym nasza świetlica przystąpiła po raz pierwszy do akcji wymiany kartek świątecznych ze świetlicami z innych szkół z całej Polski. Dzięki tej wymianie otrzymaliśmy świąteczne życzenia z Czeladzi, Teresina, Krakowa, łodzi, Chorzowa, Jeleniej Góry, Jawora, Szczecinka, Opola, Kobylnicy, Tychów, Chełmży, Sępopola, Mławy, Katowic, Krosna, Łomży i Ojrzanowa. A życzenia od nas dotarły właśnie do tych wszystklich odległych miejsc.  

 

 

Kategoria:

W grudniu 2023 r. nasza świetlica ogłosiła konkurs świąteczny dla klas I-III na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy. Wszystkie prace nas zachwyciły, oczarowały i wprowadziły w świąteczny nastrój. Poniżej przedstawiamy listę osób nagrodzonych, natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali drobne uopimnki za udział.

 

I miejsce

Lena Tarczyńska 1a

Pola Zielińska 1b

Antoni Stelmach 3a

 

II miejsce

Julia Królak 2c

Aleksandra Kurek 3d

Agata Możdżonek 1b

Antonina Nowakowska 3d

 

III miejsce

Lena Grabowska 2a

Mykhailo Puhach 1b

Aniela Staszewska 3d

Iga Wniarska 3b

Nikodem Wojna 2c

Nina Żelazowska 3d

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kategoria:

Kolejnym wykonanym zadaniem w ramach projektu "Zabawa sztuką" były witraże. Jednym z najsłynniejszychartystów tworzących witraże jest Gerhard Richter. My do naszych prac wykorzystaliśmy gładką bibułę. 

 

Kategoria:

Jednym z zadań projektu "Zabawa sztuką" było wykonanie kijów deszczowych inspirowanych tradycją ludów aborygeńskich. 

 

Kategoria:

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Zabawa sztuką" - zadanie "O sztuce". Dzieci zapoznały się z lekturą Christiny Bjórk i Leny Anderson pt. "Linnea w ogrodzie Moneta"

 

 

Kategoria:

W ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Zabaw sztuką" wykonanliśmy tzw. FREBLOWSKIE kONSTRUKCJE. Zadanie polegało na stworzeniu  dowolnych konstrukcji przy użyciu wykałaczek i ciecierzycy, w oparciu o konstrukcję kopuły geodezyjnej.