Kategoria:

Świetlica szkolna zaprasza do wzięcia udziału w Szkolnym Turnieju Warcabowym, który odbędzie się w dniach 28.03 (klasy I-III), 29.03 (klasy IV-VI) i 30.03 (klasy VII-VIII).

Zapisy do 17 marca w świetlicy szkolnej. Ilość miejsc ograniczona.

 

Kategoria:

20230203 130639

Dnia 2 lutego odbyły się zajęcia dotyczące Mikołaja Kopernika. Dzieci rozwiązywały zagadki, zadania i rebusy dotyczące sławnego astronoma. Obejrzały film „Wielcy Polacy w historii. Mikołaj Kopernik”. Przeczytały fragmenty książek popularnonaukowych i wyszukiwały ciekawostki. Zaprojektowały i wykonały pocztówki przedstawiające patrona naszej szkoły lub temat związany z kosmosem, astronomią. Na zakończenie napisały list do dzieci ze świetlicy przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Piaskach i wysłały go wraz z najładniejszymi pocztówkami.

Czytaj więcej: Zajęcia świetlicowe z Kopernikiem
Kategoria:

Bardzo dziękujemy za udział w konkursie. Oto lista osób nagrodzonych:

Nagroda główna - Laura Malinowska 3d

Osoby nagrodzone - Tadeusz Galas 2b, Maja Ibrahim 2b, Klaudia Kunka 3a, Oliwier Szwach 2a, Milena Woźniak 3c,

Osoby wyróżnione - Julita Adolf 3d, Ewa Łukasińska 1b, Amelia Markowska 3b, Kacper Mielcarz 1c, Zuzanna Śliwowska 3b, Otylia Zelwowiec 1d, Oliwia Zgutka 2d.

                                  GRATULUJEMY!

                                                

20230109 104006

Kategoria:

Do wykonania świątecznej ozdoby posłużyły nam obrazy hiszpańskiego malarza Jean'a MirÒ. Jego dzieła interpretuje się jako wyraz powrotu do dzieciństwa i jako „piaskownice dla podświadomości”. Na styl Miró składają się żywe kolory połączone z uproszczonymi formami, kojarzącymi się z rysunkami małego dziecka. Dzieci ze świetlicy stworzyły bombki inspirowane twórczością tego artysty.