BPolkowska
Kategoria:

fat thursday gcda85deb1 1920

Dylematy najsłodszego dnia w roku:
Posypany cukrem pudrem czy polukrowany?
Konfitura różana czy marmolada?
Posypka czy kandyzowana skórka pomarańczowa?

Nieważne! Smacznego!

BPolkowska
Kategoria:

boy

Nudzisz się, bo pogoda nie pozwala wyjść, sięgnij po kolejny tom dobrej lektury. A może po długim pobycie na powietrzu chcesz zrelaksować się? To najlepszy moment na chwilę odpoczynku przy książce.
W bibliotece każdy znajdzie coś dla siebie.

Zapraszamy do biblioteki!

BPolkowska
Kategoria:

IMG 20221207 164413 poziom

Jeśli nie masz pomysłu, co wręczyć w prezencie świątecznym,
zapraszamy na kiermasz książek,
który odbywa się w bibliotece szkolnej
do dnia 16 grudnia 2022 r.

IMG 20221207 16440      IMG 20221207 16435

BPolkowska
Kategoria:

mikolaj ptasinski Miło nam poinformować, że Mikołaj Ptasiński z klasy 6d został laureatem konkursu na Plakat Promujący Bibliotekę Pedagogiczną. Mikołaj zdobył I miejsce w kategorii szkół podstawowych w Filii Biblioteki w Mińsku Mazowieckim.
Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 9 listopada w Siedlcach.

Gratulujemy sukcesu

Czytaj więcej: Sukces Mikołaja z VID
BPolkowska
Kategoria:

Noc Bibliotek 2022Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim zaprasza wszystkich na VIII wydanie ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”. Pokażmy, jak ważnym i bliskim naszym czytelniczym sercom miejscem jest Biblioteka. Spotkajmy się 1 października, o godz. 17:00, aby wspólnie celebrować ten dzień! W myśl tegorocznego hasła wydarzenia „To się musi powieść”, zapraszamy na warsztat poświęcony tematowi „Jak powstaje powieść?”. Wszystkich, którzy marzą o napisaniu własnej książki lub już to zrobili, ale nie wiedzą, jak ją wydać oraz tych, którzy są po prostu ciekawi zagadnień związanych z szeroko pojętym rynkiem książki – serdecznie zapraszamy na to spotkanie.
Warsztat poprowadzi i opowie o swoich pisarskich doświadczeniach Paula Er. – pisarka, mieszkanka Mińska Mazowieckiego. Jej debiutancka książka „Wolność Jaskółki” zdobyła tytuł książki marca 2018 r. w kategorii „proza polska” przyznanej przez „Magazyn Literacki Książki”. Kolejne napisane przez nią powieści: „Tam, gdzie milczą róże”, „Kształt dźwięki” i „Wysłuchaj mnie” są uwielbiane przez naszych Czytelników. Niedawno premierę miała najnowsza książka Pauli Er. „Zanim mnie zabijesz”, o której mamy nadzieję również opowie podczas spotkania.
Po części warsztatowej, uzbrojeni w wiedzę o tworzenie powieści, przeniesiemy się w poetycką (o)powieść. O godz. 18:00 zapraszamy na spektakl „Moc Słowa” w wykonaniu grupy „Do Trzech Razy Sztuka” o kreacji i destrukcji, o świecie, który miał być idealny, oraz o miejscu, jakie zajmuje w nim człowiek. Etiuda w dźwiękach lirycznych muzyki, plastycznych obrazach i poprzez sugestywne symbole stawia pytanie: dlaczego? Pytanie naiwne, ale jakże uniwersalne w świecie chaosu słów. 

Małgorzata Szczęsna
Kategoria:

20220428 103251

Pani Anna Sumińska, autorka książki „Spotkanie z Mińskiem Mazowieckim” 28 kwietnia odwiedziła Szkołę Podstawową nr 1, by po raz kolejny przybliżyć uczniom historię naszego miasta. Był to szczególny dzień nie tylko dla nas, ale również dla autorki, która jest absolwentką  Jedynki, a także byłym pracownikiem Kopernika.
Wizyta przywołała wiele miłych wspomnień, którymi podzieliła się z małymi słuchaczami.
Książka p. Sumińskiej spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły, szczególnie tych najmłodszych, dlatego zarzucili autorkę wieloma, czasem zaskakującymi, pytaniami.
Podobnie, jak na wcześniejszych spotkaniach dzieci mogły wziąć udział w konkursach o Mińsku Mazowieckim, by zdobyć okolicznościowe upominki.
Spotkanie przebiegło w niezwykle przyjemnej i ciepłej atmosferze.

Czytaj więcej: Pani Anna Sumińska z wizytą w Koperniku
BPolkowska
Kategoria:

IMG c27 kwietnia w bibliotece szkolnej w kameralnym gronie odbyło się spotkanie miłośników małych zwierzątek myszowatych.
Wzorując się na książce „Dzieci z Bullerbyn”, gdzie Olle Erikson przyprowadził do szkoły Svippa, Lisa – Pontusa, zainteresowani przynieśli swoich pupili. Okazało się, że biała Ebola i brązowy Okruszek są przyjaźnie nastawione do ludzi, ale nie chciały opuszczać bezpiecznych rąk właścicieli. To dobrze, gdyż ze względu na dużą różnicę w rozmiarach zwierzątek nie wiemy, jak zakończyłoby się takie spotkanie.
Zwierzęta te są często mylone – oba gatunki mają długi ogon, małe łapki, wydają piskliwe dźwięki i szybko poruszają się po ziemi. Przyjrzyjmy się kształtowi głowy i oczu. Pyszczek myszy jest mały, wysunięty do przodu i ma trójkątny kształt, szczur ma pyszczek bardziej płaski, ale większy. Oczy myszy są okrągłe, szczura nieco podłużne.
Hodowcy wymienili się doświadczeniami związanymi z hodowlą małych zwierzątek. Przejrzeli też dostępną literaturę na ten temat.
Papiszon Miziołka miał rację. Szczurek to bardzo inteligentne zwierzę.

Czytaj więcej: Myszowate w bibliotece