Justyna Kulma
Kategoria:

 IMG 20230601 125921Dzień Dziecka w klasie 4A przebiegł w nietypowy sposób. Zamieniliśmy szkolne ławki na wygodne krzesła w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Wzięliśmy udział w zabawnej lekcji przeprowadzonej przez p. Pawła Beręsewicza, autora książek dla dzieci i młodzieży, który przyjechał do nas z Warszawy… rowerem! Niektórzy przy herbatce mogli wymienić z pisarzem swoje poglądy na temat książek i czytelnictwa. Ciekawy sposób zaprezentowania wybranych książek p. Beręsewicza zachęcił nas do ich lektury.
Odbyły się również zawody „rewolwerowców”, które mocno podgrzały atmosferę spotkania. Rozemocjonowana publiczność wytrwale dopingowała swoich faworytów. Przy okazji poćwiczyliśmy umiejętność posługiwania się językiem angielskim. Na koniec można było zakupić książki pana Beręsewicza i zdobyć jego autograf. Nasze spotkanie z autorem uwieczniliśmy na grupowym zdjęciu.
W drodze powrotnej do szkoły zatrzymaliśmy się w lokalnej lodziarni, by skosztować letniego przysmaku.

Czytaj więcej: Spotkanie z panem Pawłem Beręsewiczem
BPolkowska
Kategoria:

IMG 20230511 121720

Maj był zawsze okazją do promocji książki i czytelnictwa, do spotkań z pisarzami, wtedy też obchodzony jest Tydzień Bibliotek.
W czwartek 11 maja 2023r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się nietypowe lekcje języka polskiego - spotkania uczniów klas I – III z panią Stanisławą Gujską pisarką, poetką, autorką utworów dla dzieci i dorosłych.
Podczas wizyty autorka stworzyła bardzo serdeczną i swobodną atmosferę. Zaprezentowała dzieciom wiersze własnego autorstwa. W czytaniu pomagali jej uczniowie i nauczyciele. Wszystkie przedstawione utwory cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci. Ciekawe przygody bohaterów zachęciły wszystkich do dalszej lektury. Pani Stanisława Gujska udowodniła, że doskonale rozumie potrzeby najmłodszych czytelników i zainicjowała również wspólne zabawy z dziećmi.
Po zakończeniu oficjalnej części spotkania jego uczestnicy mogli zakupić książki autorki i otrzymać indywidualną dedykację z autografem.
Mamy nadzieję, że pisarka jeszcze nieraz odwiedzi naszą szkołę i opowie o swoich nowych książkach.

Czytaj więcej: Spotkanie z poetką
Katarzyna Trojanek
Kategoria:

1

Dnia 27 marca 2023 r. Komisja Europejska rozpoczęła pierwszą edycję Dnia Autorów i Autorek Europejskich. Jest to nowa inicjatywa pod przewodnictwem Marii Gabriel, komisarz do spraw innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży.
Dzień ten ma zachęcić młodsze pokolenia do czytania książek i pokazać im, w jaki sposób literatura oraz czytanie mogą pomóc zwłaszcza uczniom podejmować bieżące wyzwania społeczne i osobiste. Nowe coroczne obchody mają również na celu promowanie bogactwa i różnorodności literatury europejskiej. Stanowią one okazję do podkreślenia znaczenia wszystkich realizowanych w poszczególnych krajach europejskich programów i inicjatyw, które mają za zadanie wspierać czytelnictwo.
Celem Dnia Autorów i Autorek Europejskich jest zwrócenie uwagi na to, co literatura europejska może zaoferować młodym odbiorcom, oraz wzbudzenie – w zabawny i sprzyjający włączeniu społecznemu sposób (w Dniu Autorów i Autorek Europejskich zachęca się czytelników do zamieszczania zdjęć książek ich ulubionych autorek i autorów z Europy w mediach społecznościowych przy użyciu hashtaga #ReadWithEurope w ramce dedykowanej wydarzeniu)  – zainteresowania wśród młodzieży czytaniem książek. W zamyśle dzień ten ma usprawnić obieg literatury w Europie i zwiększyć konkurencyjność sektora wydawniczego.

Czytaj więcej: Dzień Autorów i Autorek Europejskich
BPolkowska
Kategoria:

Pinterest Regular Pin Photo Collage 10Dnia 23 marca w biblotece szkolnej odbyły się szkolne eliminacje do 46. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Uczniowie prezentowali bardzo wyrównany poziom. Jury miało ogromne trudności z wyłonieniem zwycięzców. Po burzliwej dyskusji do etapu powiatowego zakwalifikowali się: Maria Środa kl. 8C, Gabriela Majchrzak kl. 4B i Kacper Nowak kl. 4A..
Życzymy im powodzenia w etapie miejskim.

BPolkowska
Kategoria:

fat thursday gcda85deb1 1920

Dylematy najsłodszego dnia w roku:
Posypany cukrem pudrem czy polukrowany?
Konfitura różana czy marmolada?
Posypka czy kandyzowana skórka pomarańczowa?

Nieważne! Smacznego!

BPolkowska
Kategoria:

boy

Nudzisz się, bo pogoda nie pozwala wyjść, sięgnij po kolejny tom dobrej lektury. A może po długim pobycie na powietrzu chcesz zrelaksować się? To najlepszy moment na chwilę odpoczynku przy książce.
W bibliotece każdy znajdzie coś dla siebie.

Zapraszamy do biblioteki!