Iwona Dróżdż

received 895938052536584

Przyszłości neutralnej dla klimatu nie da się osiągnąć bez transformacji w kierunku zrównoważonego rozwoju, inicjowanej przez państwa, miasta i przedsiębiorstwa. Również każdy z nas może przyczynić się do osiągnięcia tego celu, uświadamiając sobie, jakie emisje sam powoduje i starając się ograniczać je na tyle, na ile to tylko możliwe.
23 listopada uczniowie i nauczyciele prowadzeni przez ekspertki ze Stowarzyszenia Gmin Polska Sieć „Energie Cités” (PNEC) z Krakowa wypracowali mapę drogową, czyli szkolny plan zmierzania do neutralności klimatycznej. Nasze pomysły dotyczą obszarów tematycznych tj.: oszczędzanie energii w budynku szkolnym, podwórko szkolne i zasoby wodne, mobilność i podróże, żywienie i odpady, działania edukacyjne – zmiany zachowań.

Czytaj więcej: Warsztaty wizyjne w ramach projektu VISIONS2045
Iwona Dróżdż

384486127 883110803288142 3603635215024650827 n

Wizyta studyjna w Berlinie to kolejny etap wdrażania projektu VISIONS2045 . Warsztaty wizyjne, wymiana doświadczeń, czerpanie z dobrych praktyk szkół niemieckich stały się inspiracją do kolejnych działań projektowych, które będą wdrażane już niebawem w naszej szkole z udziałem całej społeczności w celu zmniejszenia śladu węglowego i osiągnięcia neutralności klimatycznej.

Czytaj więcej: Wizyta studyjna w Berlinie
Iwona Dróżdż

370546 czerwca odbyło się spotkanie realizatorów z udziałem jednostek współpracujących tj. miejskich spółek komunalnych oraz pracowników urzędu. Poznaliśmy wyniki audytu klimatycznego. Wymieniono doświadczenia, omówiono m.in. plany działań zmniejszających sukcesywnie ślad węglowy w różnych obszarach aktywności zaangażowanych jednostek i pomysły, jak je wprowadzić w życie. Zaplanowano warsztaty dla nauczycieli i pracowników technicznych placówek oświatowych. Przed nami poszerzanie wiedzy w zakresie ochrony klimatu i wdrażanie szkolnego planu działania na rzecz neutralności klimatycznej.

Wyniki audytu klimatycznego (KLIKNIJ>>>)

 

SM MinskM

Iwona Dróżdż
zdjcie 1

7 marca 2023 roku pierwszym spotkaniem z Partnerem rozpoczęliśmy realizację nowego projektu. Tym razem idziemy drogą do neutralności klimatycznej.
Miasto Mińsk Mazowiecki wytypowało naszą szkołę (i SP5) do projektu: Szkoła z wizją 2045 – inicjatorem działań na rzecz neutralności klimatycznej miasta (Visions 2045). Z Polski w projekcie udział wezmą dwa miasta: Zamość i Mińsk Mazowiecki, z których każde angażuje dwie szkoły.

Czytaj więcej: Szkoła z wizją 2045 - inicjatorem działań na rzecz neutralności klimatycznej miasta