330885945 6242102709144526 7007090087592296054 nTegoroczne obchody Święta Patrona szkoły miały szczególny charakter, w tym właśnie okresie obchodzimy 550 rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Z tej okazji dnia 3 marca odbyła się uroczysta akademia, którą rozpoczęło odśpiewanie hymnu naszej szkoły i złożenie kwiatów pod pomnikiem Patrona Szkoły. Następnie głos zabrał Pan Dyrektor Tomasz Ciechański. W swoim wystąpieniu podkreślił rolę Kopernika jako wielkiego uczonego i wzoru do naśladowania dla wszystkich uczniów. Następnie goście, nauczyciele i społeczność uczniowska mieli przyjemność obejrzeć program artystyczny przygotowany na tę okazję. Uroczystość prowadziły uczennice klasy 7b, a uczniowie klas 1-3, laureaci przeglądu talentów,  recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Swoje talenty zaprezentowały także dziewczęta z zespołu IMPRESS oraz IMPRESS Junior.  Występy uczniów przeplatane były wręczaniem nagród zwycięzcom Turnieju Wiedzy o Życiu Mikołaja Kopernika oraz innych konkursów towarzyszących obchodom Święta Patrona. Wszystkim twórcom i wykonawcom tego programu składamy wielkie podziękowania i gratulacje! Dziękujemy również tym, którzy na każdym kroku wspierali nas i oferowali swoją pomoc.