HOT-INFO

p, Karolina Kluczek
Odsłony: 104

2Uczniowie klasy 1a zakończyli realizację I Modułu Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki” zatytułowanego „Mała chmurka w krainie drzew”, omawiając lekturę Danuty Parlak „Kapelusz Pani Wrony”. Postacią przewodnią w projekcie jest mała chmurka Tosia, która pokazuje dzieciom problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz zachęca uczniów do rozwiązania bardzo ważnych problemów natury ekologicznej. Na powitanie uczniowie wysłuchali historii Chmurki Tosi oraz obejrzeli film edukacyjny o Czytusiach. Pracę zaczęli od wykonania swoich chmurek z papieru, Czytusi i kącika czytelniczego z wykorzystaniem plakatów do projektu. Sprawiło to wszystkim wiele radości. Dzieci z chęcią uzupełniły karty w „Lekturniku” oraz narysowały portret głównej bohaterki – Pani Wrony. Z okazji Światowego Dnia Drzewa wykonaliśmy pracę plastyczną - "Jesienne drzewo". Obejrzeliśmy film o drzewach iglastych i liściastych. Poznaliśmy budowę drzewa, nauczyliśmy się rozpoznawać owoce i liście drzew oraz dowiedzieliśmy się, jakie korzyści dają nam drzewa. Dzieci pracowały z bardzo dużym zaangażowaniem i kreatywnością.

Przed nami kolejne moduły i nowe ciekawe lektury.

 

  

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych