p. D. Wróblewska

IMG 20200302 172737 resized 20200304 091257287

Klasa 3b zrealizowała II moduł projektu edukacyjnego  "Czytam z klasą - Lekturki spod chmurki"  pt. „Zwierzęce lekturki spod chmurki”. Opracowaliśmy książkę Romana Pisarskiego „O psie, który jeździł koleją”. Jest to piękna opowieść o przygodach psa podróżnika, który jeździł koleją do wielu włoskich miast, ale zawsze wracał do Marittimy, gdzie pracował zawiadowca stacji, z którym bardzo się zaprzyjaźnił. Historia psa Lampo ukazuje prawdziwą przyjaźń człowieka i psa.

W ramach projektu uczniowie  uzupełnili karty w „Lekturniku”, m.in. wykonali metryczkę książki, opisywali wybraną przygodę głównego bohatera i ją ilustrowali. Rozwiązywali krzyżówki i pracowali z mapą Włoch. Pracując w dwuosobowych grupach wykonali plakaty zachęcające do przeczytania książki. Wykazali się przy tym dużym zaangażowaniem i kreatywnością. Prace zaprezentowano na gazetce na korytarzu szkolnym. W klasie odbył się też konkurs "Pięknego czytania lektury". Przystąpiło do niego 10 dzieci. Jury w składzie: troje uczniów i wychowawca, wyłoniło zwycięzców. Otrzymali oni medale "Mistrza pięknego czytania", dyplomy i drobne upominki ufundowane przez klasową Radę Rodziców. Na zajęciach plastycznych uczniowie wykonali legowiska dla swoich zwierzaków - pluszaków. Radości było co niemiara. Wszyscy z wypiekami na twarzy konstruowali legowiska z przyniesionych przez siebie rzeczy. Lektura wszystkim bardzo się podobała. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z historią Lampo.