p. Anna Sadurska

IMG 7566 28 lutego 2020r.  uczniowie z klasy IIId zamienili się w prawdziwych chemików.  Tego dnia w klasie  odbyły się zajęcia  c chemiczne, podczas których dzieci eksperymentowały z wodą. Rozpuszczały w cieczy różne substancje, sprawdzały, które z łatwością łączą się z wodą, a które w ogóle. Poznały znaczenie słowa ,,roztwór" i ,,cząsteczka".  Mogły obejrzeć takie   eksperymenty, jak: wulkan, znikająca woda, dmuchanie balona za pomocą octu i sody, mieszanie barw oraz wiele innych ciekawych doświadczeń.  Uczniowie przekonali się, że nauka chemii może być ciekawa, kolorowa i zabawna. Daje możliwość do kreatywnego i praktycznego zdobywania wiedzy oraz rozwijania ich umiejętności. Dzięki fascynującym doświadczeniom zainspirowały się do odkrywania świata pełnego chemicznych zagadek.