Ewa Zagórska i Danuta Wróblewska

Wycieczka 1 2

W dość słoneczny czwartkowy poranek, 5 października 2023 r., uczniowie klas 1a i 2c wybrali się na wycieczkę do stadniny koni w Jagodnem. Na dzieci czekały liczne atrakcje łączące naukę i zabawę. Czas wypełniony był ciekawym programem, który pozwolił zgłębić wiedzę na temat życia koni i ich hodowli. Dzieci dowiedziały się wielu cennych informacji o rasach koni, ich żywieniu oraz o pracy w stajni. Oglądały piękne powozy. Miały okazję jeździć konno pod opieką instruktora. Czekały na nie także długie, pełne emocji przejażdżki wozem parokonnym. Jednak tego dnia mogliśmy podziwiać nie tylko wspaniale prezentujące się konie, ale w ogóle poznać nieco życie na wsi i poobserwować przyrodę. Wielu z nas po raz pierwszy zobaczyło „na żywo” ciekawe gatunki grzybów, takie jak chociażby kanie, czy rydze. Nie zabrakło też wspólnej zabawy. Pełna emocji i wspaniałych wrażeń wycieczka zakończyła się  konsumowaniem gorących kiełbasek. To był niezapomniany dzień. Okazał się niezwykle ciekawą lekcją przyrody. Uczniowie wrócili do szkoły bardzo zadowoleni.