D. Wróblewska, K. Kluczek, D. Kowszun

W sobotę 21 października w hali widowiskowo–sportowej naszej szkoły odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. Tradycyjnie to wydarzenie stanowi ważny moment w kalendarzu edukacyjnym naszej placówki. W obecności dyrekcji, przedstawicieli grona pedagogicznego oraz rodziców, odświętnie ubrani pierwszoklasiści mający na głowach granatowe birety przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Swoimi występami udowodnili, że są gotowi wypełniać obowiązki uczniowskie. Następnie w niezwykle podniosłej atmosferze, po odśpiewaniu hymnu szkoły, przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor Tomasz Ciechański dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ogromnym ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion pierwszaków, zaś pani wicedyrektor Iwona Dróżdż wręczyła im pamiątkowe dyplomy i upominki. W ten sposób zostali oni oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. M. Kopernika w Mińsku Mazowieckim. Uroczystość zakończyła się wspólną, klasową fotografią. To wydarzenie był okazją do integracji i budowania więzi w nowej społeczności szkolnej. Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i radosna chwila.

pierwsze