W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klasy 1a, 1b, 1c, 3a, 3b, 3c, 3d biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Natalka i Antek w Świecie
Wielkiej Matematyki”. Głównym celem projektu jest zwiększenie kompetencji matematycznych i rozwijanie u dzieci zainteresowania matematyką poprzez wykonywanie zadań metodą projektu. W październiku uczniowie rozpoczęli realizację projektu od Modułu I - Matematyka w szkole, w którym poszukiwali odpowiedzi na pytania: Jak matematyka łączy się ze szkołą? Czy można ją znaleźć tylko podczas zajęć z edukacji matematycznej? W czasie trwania modułu I uczniowie oglądali film oraz wykonywali różnorodne zadania zaproponowane przez autorkę projektu. Dzieci wybrały się również na spacer po budynku szkoły i odkryły, że matematykę można znaleźć na każdym kroku. W trakcie realizacji tego modułu uczniowie poprzez tworzenie grupowej notatki wizualnej uczyli się współpracy, słuchania siebie nawzajem i szanowania zdania rówieśników. Lekcja ta była okazją do tego, aby wzbudzić zaciekawienie dzieci nie tylko matematyką, ale też budynkiem szkoły i szkołą jako społecznością. Zajęcia miały na celu pokazanie, że matematyka nas otacza i dzięki uważności możemy ją odnaleźć w otaczającym nas środowisku. Wspólnie z bohaterami projektu Natalką i Antkiem dzieci odkryły, że świat liczb, dodawania i odejmowania otacza nas z każdej strony.