Małgorzata Szczęśna

20231103 092938

W dniu 3 listopada uczniowie klas 8A, 7B i 6C pojechali do teatru Rampa na przedstawienie „Opowieść wigilijna”. Dla ósmoklasistów było przedświąteczne przypomnienie do egzaminu spotkań Ebenezera Scrooge’a z duchami, a dla pozostałych wprowadzenie do lektury.
Na scenie wystąpili młodzi artyści grupy teatralnej Tintilo, którzy niezwykle sugestywny sposób opowiedzieli młodym widzom historię przemiany bohatera ze skąpego, samotnego i nienawidzącego Bożego Narodzenia właściciela kantoru w sympatycznego, hojnego i cieszącego się świętami starszego pana. A stało się to za sprawą duchów wigilijnej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.
Duże wrażenie na widzach wywarły scenografia, barwne kostiumy oraz niezwykłe efekty specjalne wykorzystane w spektaklu. Nasi uczniowie mogli podziwiać także talenty wokalne i taneczne młodych aktorów występujących na scenie.