W styczniu klasy I i III zrealizowały kolejny moduł  w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki". Moduł IV "Matematyka na basenie" skłonił dzieci do poszukiwań matematycznych znaków na pływalni. Uczniowie poznali różne rodzaje basenów, zawody ratownika i pływaka. Wykonywali zadania związane z praktycznymi elementami takimi jak: długości, miary czy czas. Poznali działanie stopera. Stworzyli pomysłowe mapy myśli dotyczące związku matematyki z basenem. Teraz potrafią obliczać ceny biletów i karnetów, planować korzystne wyjścia na basen całą rodziną. Obliczenia zegarowe i pieniężne nie są im obce. Zadanie to nie było łatwe, ale uczniowie jak zawsze wykazali się ogromną wyobraźnią i wiedzą. Lekcja była również okazją aby zachęcić dzieci do aktywności fizycznej i dbania o zdrowie.

PIERWSZA 1TRZECIA 1 1