Danuta Wróblewska i Ewa Zagórska

Resized 20240411 125152

11.04.2024 r. uczniowie klas 1a i 2c wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Swój pobyt w stolicy rozpoczęli od udziału w warsztatach czekoladowych w Pijalni Czekolady E. Wedel, podczas których poznali historię i tajniki produkcji czekolady, od ziaren kakaowca, poprzez proces ich obróbki, aż po gotowy produkt. Zapoznali się także z dziejami rodziny Wedlów i początkami funkcjonowania ich fabryki. Po dawce teorii dzieci degustowały pyszną mleczną czekoladę z bitą śmietaną i lentylkami, a następnie samodzielnie ozdabiały, według własnego pomysłu, torcik wedlowski. W efekcie końcowym, każde dzieło było inne, niepowtarzalne, wyjątkowe.
      Kolejnym punktem programu był spacer po warszawskiej Starówce. To prawdziwa perła stolicy. W promieniach wiosennego słońca przechadzaliśmy się wąskimi uliczkami Starego Miasta. Podziwialiśmy kolorowe, zabytkowe kamienice, mijaliśmy znane świątynie, śledziliśmy wzrokiem dorożki. Zatrzymaliśmy się na dłużej przy pomniku warszawskiej Syrenki i spotkaliśmy z kataryniarzem Janem. Słuchaliśmy przedwojennych piosenek i obserwowaliśmy jego grę na katarynce. Sami również mieliśmy okazję na niej zagrać. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na Placu Zamkowym. Przy kolumnie Zygmunta zrobiliśmy sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie i … wróciliśmy do szkoły.
To był fascynujący i pełen wrażeń dzień.