p. Monika Kosut

bombki 1313 listopada dzieci z klasy Ic, IIa oraz IIb udały się na wycieczkę do Fabryki Bombek w Warszawie. Uczniowie najpierw oglądali ekspozycje wszystkich bombek produkowanych w zakładzie, od ich barw i pięknych wzorów aż mieniło się w oczach. Zobaczyli jak powstają te delikatne cudeńka od samego początku. W pierwszym etapie dzieci zapoznały się z procesem dmuchania bombek w dmuchalni, które powstają ze zwykłego, przezroczystego szkła, które pod wpływem nagrzewania staje się miękkie i gotowe do nadmuchiwania.

Następnie dzieci zapoznały się z etapem "srebrzenia", gdzie bombki uzyskują podkład potrzebny do dalszych etapów zdobienia. Wreszcie dzieci mogły ozdobić też swoje bombki, które zawisną na ich domowych choinkach. Był też czas na słodki poczęstunek. Dzieci wróciły do szkoły zadowolone i pełne wrażeń. Wizyta w tym miejscu niewątpliwie pozostanie na długo w pamięci.