W dniu 26 października w piękny sobotni poranek w naszej szkole im. Mikołaja Kopernika, odbyła się uroczystość „Pasowania na Uczniów”, dzieci klas I. które niezwykle przejęte, ubrane odświętnie w granatowych biretach zgromadziły się w hali widowiskowo sportowej w towarzystwie równie przejętych rodziców. Zajęli swoje i w napięciu czekali na chwilę, w której mogli zaprezentować swoje umiejętności.

Pan dyrektor szkoły Tomasz Ciechański powitał gorąco zaproszonych gości, rodzinę, nauczycieli, pracowników szkoły a szczególnie uczniów klas pierwszych, którym oddał głos.

Z pomocą starszych kolegów i koleżanek z klas V, i pod czujnym okiem pań wychowawczyń: Ewy Zagórskiej (klasa IA), Beaty Sasin (klasy IB), Mirosławy Matak (klasa IC), Iwony Glinki (klasa ID) przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego, uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób aby ślubowanie wypadło jak najbardziej uroczyście.

Gdy dzieci zaprezentowały swoje umiejętności i przeszły 4 próby, poddane zostały wnikliwej ocenie jury, pierwszaki udowodniły, że są gotowe, aby przyjąć je do grona społeczności szkolnej.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed Sztandarem Szkoły, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor dokonał symbolicznego pasowania, dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem. Z tej okazji pani dyrektor Ewa Żak wręczyła uczniom dyplomy i ufundowane przez Radę Rodziców upominki.

Po uroczystości dyrektor Tomasz Ciechański zaprosił wszystkich na sycącą grochówkę i słodki poczęstunek.

Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.