Dnia 14 maja uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu online z Waldemarem Cichoniem.

cichoń3

Pan Waldemar Cichoń jest pisarzem, tworzącym niezwykle popularne książki dla dzieci. Szczególną popularnością wśród młodych czytelników cieszy się seria dziewięciu  humorystycznych opowieści o kocie imieniem Cukierek, do której zalicza się, wpisana w 2017 roku do kanonu lektur szkolnych dla klas młodszych książka „Cukierku, ty łobuzie!”. Książki pana Cichonia są skierowane do dzieci, ale przy tych opowiadaniach świetnie bawią się także dorośli. Dzieci z zapartym tchem słuchały opowieści autora, a także czytanego przez niego fragmentu książki. Uczniowie dowiedzieli się, że Cukierek istnieje naprawdę i mieszka z rodziną Cichoniów w Tychach od 2007 roku. W trakcie spotkania autor zrobił dzieciom miłą niespodziankę, pokazał jak w rzeczywistości wyglądają Cukierek i Tradycja – bohaterowie książek.

To wydarzenie było niezapomnianym przeżyciem dla młodych czytelników.

Pan Waldemar Cichoń  podarował również kilkanaście książek dla czytelników biblioteki szkolnej.

Kategoria: