tor13 i 14 grudnia uczniowie z klasy 3b, 3d, 4c wraz z wychowawczyniami spędzili dwa dni w Toruniu. Po długiej podróży autokarem spotkanie z panią przewodnik, która opowiadając pokazywała piękne zabytki miasta. Dom Legend Toruńskich, gdzie mogliśmy wcielić się w rolę bohaterów opowieści o wylaniu nieczystości na głowę króla Jagiełły, historii flisaka, który uratował miasto przed plagą żab oraz poznać powody pochylenia się Krzywej Wieży oraz inne. Poznaliśmy tradycję wypieku toruńskiego piernika, będąc w Żywym Muzeum Piernika.
Z zapałem braliśmy udział w warsztatach piernikowych, gdzie wszyscy uczestnicy „huncwoty” pracowali z ciastem piernikowym, wałkowali je i odciskali w ręcznie rzeźbionych, drewnianych formach piernikarskich. Jak przystało na uczniów Kopernika niezapomniane chwile przeżyliśmy w Planetarium, oglądając seans „Wirująca Ziemia” i zdobywając wiedzę na temat kosmosu. Nie zapomnimy na pewno wejścia na wieżę Ratusza Staromiejskiego oraz wieczornego spaceru po rozświetlonym Starym Mieście. Noc spędziliśmy w sympatycznym hotelu „Przystanek”
Przez dwa dni cieszyliśmy się piękną zimową scenerią, poznawaliśmy historię miasta, średniowieczną kulturę i język.
W niezwykłej atmosferze! Pełnej zapachu pierników! Z humorem! Więcej takich wycieczek!

Kategoria: