K. Kluczek

12 1Uczniowie klasy 2a zakończyli realizację III modułu Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki” zatytułowanego „Na ratunek”, omawiając lekturę Łukasza Wierzbickiego „Dziadek i niedźwiadek”. Po przeczytaniu książki uzupełniliśmy strony w Lekturniku związane z przeczytaną lekturą, m.in. wykonaliśmy metryczkę książki, rysowaliśmy głównego bohatera, opisywaliśmy wybraną przygodę głównego bohatera. Braliśmy również udział w klasowym konkursie wiedzy o lekturze. Kolejnym działaniem było indywidualne wykonanie lapbooka do przeczytanej książki. Stworzyliśmy ciekawostki, zagadki, informacje o głównym bohaterze, zadania matematyczne. Później uczniowie zabawili się w ilustratora i narysowali wybraną przygodę niedźwiedzia Wojtka. Zawitaliśmy także do miasta zawodów i zapoznaliśmy się z ciężką pracą żołnierzy. Wszyscy świetnie się bawili. W czasie realizacji całego projektu „Czytam z klasą - lekturki spod chmurki” uczniowie pracowali chętnie i z zaciekawieniem, a co najważniejsze polubili czytanie książek i zgłębili wiedzę na temat cech i kompetencji osób wykonujących różne zawody. Przygoda z projektem dobiegła końca. Na zakończenie otrzymaliśmy certyfikat ukończenia projektu i pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy za dobrze spędzony czas podczas realizacji wszystkich zadań i za to, że mogliśmy po raz kolejny uczestniczyć w projekcie.

Kategoria: