Kilku dni w szkole panowało niezwykłe poruszenie. Na korytarzach zawisły plakaty z obietnicami przedwyborczymi kandydatów. Uczniowie toczyli dyskusje na temat poparcia oraz szans wygranej poszczególnych pretendentów. Zastanawiali się, na kogo głosować.
Kullminacja nastąpiła w piątek, 24 września, gdy w Szkole Podstawowej nr1 miały miejsce wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego.
Wydarzenie okazało się bardzo ważne, gdyż w charakterze obserwatora wyborów wystąpiła zastępca burmistrza pani Eliza Bujalska.

242636690

Szkoły mińskie skutecznie budują aktywność obywatelską wśród uczniów i wzmacniają ich poczucie sprawczości. Zaangażowanie młodzieży z samorządów uczniowskich w ramach trzech edycji Międzyszkolna Inicjatywa Samorządowa doprowadziło do powstania w Mińsku Mazowieckim Centrum Młodzieżowego Międzyczas

Życzymy zwycięstwa najlepszym.

Trzymamy kciuki za tegoroczne zespoły samorządów uczniowskich