Małgorzata Szczęsna
Odsłony: 670

20231206 091249

Po raz szósty w Szkoła Podstawowa nr 1 gościła uczestników i laureatów konkursów organizowanych w ramach projektu “Czytam, bo lubię”. Honorowy patronat objął Burmistrz Miasta Mińsk Mazowieckilogo misk, który jednocześnie ufundował nagrody i statuetki dla laureatów konkursów.
Projekt obejmuje trzy powiatowe konkursy popularyzujące książki znanych i lubianych przez dzieci i młodzież polskich autorów. W tym roku wybrany został utwór Joanny Olech „Miziołki wracają, czyli Kaszydło rządzi!”. Autorka jest nie tylko pisarką, ale także zajmuje się ilustrowaniem książek. Pisze artykuły o literaturze dziecięcej. Jest również współautorką podręcznika do języka polskiego.

Swoją propozycję czytelniczą VI edycji Powiatowego Projektu „Czytam, bo lubię” organizatorki skierowały do uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych powiatu mińskiego. Dla starszych uczniów był to powrót do lektury „Dynastia Miziołków”, natomiast dla młodszych zachęta do sięgnięcia po poprzednie przygody bohaterów. Zadaniem uczestników konkursu literackiego było napisanie trzech kartek z dziennika / pamiętnika nawiązujących w swej treści do problemów poruszanych w utworze Joanny Olech „Miziołki wracają, czyli Kaszydło rządzi!”. Natomiast uczniowie, którzy przystąpili do konkursu plastycznego, mieli za zadanie wykonać oryginalną ilustrację do wspomnianej wyżej książki. Powołane przez organizatorów jury oceniło 96 prac plastycznych oraz 41 literackich.
W środę 6 grudnia 2023 r. o godz. 9:00 odbył się konkurs czytelniczy, który polegał na wykazaniu się znajomością treści wybranych przez organizatorki powieści. Dwudziestu dziewięciu uczestników zmagało się z podchwytliwymi pytaniami o tytułową bohaterkę, jej rodzinę, znajomych oraz zwierzątka hodowane w domu. Galę wręczenia nagród laureatom konkursów uświetniło ciekawe spotkanie z autorką, podczas którego młodzi czytelnicy poznali tajemnice pisarskie Joanny Olech. Laureaci z rąk honorowego gościa otrzymali dyplomy oraz nagrody. Zdobywcy pierwszych miejsc w konkursie czytelniczym zostali uhonorowani statuetkami. Wszyscy uczestnicy spotkania z Joanną Olech oraz uczniowie szkoły mieli możliwość zakupienia książek niezwykłego gościa na kiermaszu towarzyszącym gali rozdania nagród oraz zdobycia cennego autografu.

Laureatami VI edycji konkursów w ramach projektu “Czytam, bo lubię” została duża grupa młodych wielbicieli książek, obdarzonych niezwykłą wrażliwością na piękno literatury, talentem plastycznym, a także niesamowitą wyobraźnią twórczą.

WYNIKI KONKURSÓW REALIZOWANYCH W PROJEKCIE

Konkurs Literacki – kartka z dziennika/pamiętnika o tematyce nawiązującej do książki pani Joanny Olech „Miziołki wracają, czyli Kaszydło rządzi!”

Klasy VII – VIII
       I miejsce   – Julianna Wielgo, SP Wielgolas,
       II miejsce  – Mikaela Wójtowicz, SP Wielgolas,
       III miejsce – Zuzanna Karpińska, SP Grzebowilk,

Klasy IV – VI:
       I miejsce   – Igor Boguszewski, SP Janów,
       II miejsce  – Matylda Olesiejuk, SP Brzóze,
       III miejsce – Julia Lesińska, SP Pustelnik ,

Konkurs Plastyczny na ilustrację do książki pani Joanny Olech „Miziołki wracają, czyli Kaszydło rządzi!”

Klasy VII – VIII:
       I miejsce – Zuzanna Kąkol, SP Górki

       I miejsce – Helena Maletka, SP1 Mińsk Mazowiecki,
       II miejsce – Karolina Stadnicka, SP Grzebowilk,
       III miejsce – Julia Roguska, SP Brzóze;

Klasy IV – VI:
       I miejsce   – Lena Ciąćka, SP Janów
       II miejsce  – Hanna Ciąćka, SP Janów,
       III miejsce – Julia Kaim, SP Pustelnik,
       Wyróżnienie
Julia Książek, SP Górki,
                            Julia Lesińska, SP Pustelnik,
                            Julia Szuba, SP Pustelnik,
                            Adam Wieczorek, SP Pustelnik,

Konkurs Czytelniczy ze znajomości treści książki pani Joanny Olech „Miziołki wracają, czyli Kaszydło rządzi!”

Klasy VII – VIII:
       I miejsce   – Karolina Stadnicka, SP Grzebowilk
       II miejsce  –Wiktoria Fronczak, SP Ruda
       III miejsce – Wiktoria Szostak, SP Wielgolas

Klasy IV – VI:
       I miejsce   – Tymoteusz Komosa, SP2 MM
       II miejsce  – Maciej Pyrzanowski, SP Brzóze
       III miejsce – Zofia Wojtkowska, SP3 MM

Kategoria: