Karolina Kluczek

4 8

22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi. Ten dzień skłania nas do refleksji nad przyszłością naszej planety oraz nad tym jak ważna jest ochrona środowiska i co ludzie, w tym też dzieci mogą zrobić, żeby żyć w zgodzie z naturą. W klasie 1b uczniowie również obchodziły to ekologiczne święto przypominające o potrzebie ochrony środowiska. Pierwszoklasiści przygotowali pracę plastyczną „Ziemia w naszych rękach”. Były też quizy ekologiczne, zagadki i różne zadania z zakresu ekologii. Dzieci wykazały się dużą wiedzą, kreatywnością i umiejętnościami. Nauczyły się, co to jest recykling i jak należy segregować śmieci. Na koniec uczniowie zagrali w grę planszową, która utrwaliła zasady recyklingu. To był wspaniały dzień i mamy nadzieję, że zaowocuje wrażliwością i mądrym postępowaniem wobec naszej Matki Ziemi. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.