Iwona Dróżdż

Ze względu na pandemię i zdalną naukę starszych klas zajęcia projektowe dla uczniów zostały zawieszone. Nauczyciele w tym czasie korzystają z różnych form doskonalenia zawodowego.

W lutym 2021 roku nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w dwóch szkoleniach zorganizowanych w ramach projektu „Torami nowej edukacji - wykształcenie, kreatywność i innowacyjność drogą do lepszej przyszłości uczniów Mińska Mazowieckiego”

IMG 20210218 155522

1. Szkolenie z zakresu zagrożeń w cyberprzestrzeni w formie blended learning wraz z dostępem do mobilnej platformy

Celem szkolenia było przygotowanie nauczycieli do pracy z uczniem w obszarze uświadamiania zagrożeń świata wirtualnego. Szkolenie przygotowane zostało w formie mieszanej: forma stacjonarna i mobilna platforma. Każdy uczestnik otrzymał dostęp do filmów instruktażowych, ćwiczeń, testów, materiałów dodatkowych z możliwością wielokrotnego odtwarzania. Wszystko to wyposażyło pedagogów w niezbędną wiedzę do tego, aby pracować z uczniem w obszarze zagrożeń cyberprzestrzeni.

1. Szkolenie zabawy psychoedukacyjne – praca z wyobraźnią i wizualizacją szkolenie w formie blended learning wraz z dostępem do mobilnej platformy

Celem szkolenia było przygotowanie nauczycieli do pracy z uczniem z wykorzystaniem metod wizualnych. Podczas szkolenia nauczyciele zostali wyposażeni w innowacyjne narzędzia do pracy z uczniami w formie zajęć rozwijających odbieranie informacji w sposób obrazkowy i rysunkowy. Dzięki takiej formie uczeń będzie nabywał umiejętność rysunkowego przedstawiania historii, własnego myślenia wizualnego, przekładając to na papier. Były to zajęcia rozwijające kreatywność, wyobraźnię i twórczość pedagogów.