M. Kosut, E. Gajda

4d26fd2c 7357 4970 9b7e 22f70ab9b0a0Dnia 22 lutego uczniowie klas 3a i 3d wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wyprawy było Muzeum Etnograficzne, w którym dzieci uczestniczyły w warsztatach pt. „Etnobotanika” oraz zwiedzały wystawę narzędzi związanych z pracą na roli, hodowlą, zbieractwem, rybołówstwem, pszczelarstwem oraz rękodziełem i rzemiosłem. Następnie uczniowie odwiedzili Pijalnię Czekolady Wedel. Podczas warsztatów dzieci miały okazję pracować z czekoladą i słodkim lukrem. Ozdobiły według własnego pomysłu torcik, który następnie samodzielnie pakowały w pudełeczka. Nie mogło zabraknąć słodkiego akcentu wycieczki, czyli degustacji pysznej mlecznej czekolady z bitą śmietaną i kolorową posypką.

Po takiej dawce słodkości wszyscy wrócili w dobrych humorach. :)