Iwona Dróżdż

Logo FSM

Jak zadbać o własne dziecko w dobie smartfonów i gier komputerowych?
– warsztaty profilaktyczne dla rodziców

W wyniku podjętej współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja nasza szkoła otrzymała dotację na sfinansowanie realizowanych jeszcze w tym roku szkolnym spotkań z ekspertem zwiększających wiedzę i umiejętności rodziców dzieci i młodzieży w zakresie dbania o dobrostan psychiczny, rozpoznawania objawów zaburzeń psychicznych i możliwość wspierania dzieci. Cieszymy się z wyróżnienia, tym bardziej, że dotację otrzymało jedynie 28 szkół, a złożonych zostało 108 wniosków.
W ramach programu pomocy psychologicznej od Fundacji Świętego Mikołaja planujemy przeprowadzenie grupowych spotkań z ekspertem dla rodziców naszych uczniów ze wszystkich klas edukacji wczesnoszkolnej oraz wszystkich klas 4-5 i klas 6-8. Spotkania będą prowadzone w dni powszednie w godzinach popołudniowych na terenie szkoły według opracowanego we współpracy z zewnętrznym ekspertem/specjalistą harmonogramu. Rodzice dowiedzą się, jak rozpoznawać i radzić sobie z różnymi problemami emocjonalnymi, stresem i trudnościami, z jakimi mogą się spotkać ich dzieci. Rodzice otrzymają informacje na temat zdrowego rozwoju psychicznego i emocjonalnego dzieci w różnych okresach wiekowych, jak skutecznie komunikować się i wspierać swoje dzieci w trudnych sytuacjach.
Działania profilaktyczne umożliwią rodzicom  identyfikowanie i rozumienie różnych aspektów związanych z dobrym samopoczuciem i zdrowiem psychicznym dzieci, jak również udzielą praktycznych wskazówek dotyczących podejmowania działań naprawczych w przypadku wystąpienia problemów emocjonalnych lub mentalnych u dzieci.
Działania realizowane w ramach programu Pomoc Psychologiczna Fundacji Świętego Mikołaja