A. Gizińska

0Dnia 11 maja uczniowie klasy 1b wraz z wychowawczyniami wybrali się na literacki spacer po Mińsku Mazowieckim. Naszym przewodnikiem była p. Magdalena Bernat –Protaziuk, autorka zbioru wierszy dla dzieci pt. „Mińsk mi się śni”. Podczas spaceru usłyszeliśmy wiele ciekawostek na temat naszego miasta, które w swoich wierszach opisała p. Magdalena. Dowiedzieliśmy się m.in. kim był Piotr Skrzynecki, którego pomnik jest przy MSA, czy też Anna Mińska. Na placu Kilińskiego poznaliśmy historię „Alicji z krainy zegarów” a przy MBP odnaleźliśmy nazwiska pisarzy w Alei Gwiazd Literatury. Dodatkową atrakcją były zagadki, które z dużym zaangażowaniem rozwiązywaliśmy. Nasz spacer zakończyliśmy na terenie Muzeum Ziemi Mińskiej. Tam p. Magdalena wpisywała dedykacje oraz autografy w swoim zbiorze wierszy. Za interesujące spotkanie i miło spędzony czas my podziękowaliśmy kwiatami. To był niezwykle ciekawy spacer, dzięki któremu zobaczyliśmy nasze 600-letnie miasto w innej odsłonie.

aw

Kategoria: