Małgorzata Szczęsna

20220505 103056

Po raz kolejny klasa 6A pracowała metodą projektu, tym razem z lekturą "Ania z Zielonego Wzgórza". Zadaniem uczniów podzielonych na grupy było przygotowanie pudełek lekturowych, w których miały znaleźć się przedmioty związane z treścią powieści Lucy Maud Montgomery. Kreatywność uczniów i tym razem nie zawiodła. W prezentowanych na forum klasy pracach znalazły się, m.in. marchewka (oddająca kolor włosów i przezwisko, które bohaterce nadał Gilbert), tabliczka (rozbita na głowie winowajcy), słynny sok, który okazał się winem porzeczkowym, buteleczka waleriany (dodanej do ciasta), gałązka wiśni/czereśni (kwitnącej na wprost okna Ani). Nie mogło zabraknąć wymarzonej przez bohaterkę sukni z bufiastymi rękawami, kapelusza zdobionego polnymi kwiatami oraz łódki, która posłużyła dziewczętom do inscenizacji poematu "Elaine".

Kategoria: